Logo Jawor24h.pl
Osiedle Kamionka - Nowoczesne osiedle dla Ciebie
Reklama
Zakład Szklarski w Jaworze, tel. 600 96 32 96
Lodziarnia Marceli w Jaworze
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Ciężkie życie kierowców na Osiedlu Słowiańskim

Mieszkańcy Osiedla Słowiańskiego zwracają uwagę na brak wystarczającej liczby miejsc parkingowych oraz katastrofalny stan nawierzchni skrzyżowania przy Krytej Pływalni Słowianka.

© materiał prasowy

- Terenów otwartych wokół osiedla jest sporo i w znacznej części są własnością gminy, więc nie byłoby problemu z utworzeniem dodatkowych miejsc parkingowych. Skrzyżowanie ulic Królowej Marysieńki i Jagiellończyka (wjazd na osiedle) woła o pomstę do nieba. To już nie tylko wykruszenia i ubytki, ale znaczne, nawet kilkunastocentymetrowe zapadnięcia jezdni stanowiącej drogę gminną, które zagrażają bezpieczeństwu kierowców, rowerzystów i pieszych. Ponad połowa aut parkowanych na osiedlu pozostawiana jest w miejscach niedozwolonych (na łukach wąskiej drogi, na trawie, na chodnikach, itd.). Za pośrednictwem portalu zwracamy się z prośbą do władz miejskich o pilne działanie w tym temacie - napisał do nas Czytelnik.

Reklama

Komentarze (37)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami. Informujemy, że Administratorem poniższych danych osobowych jest DJAmedia Sp. z o.o., Piotrowice-Osiedle 16, 59-424 Męcinka. Dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane wyłącznie w celu przesłania zamieszczenia komentarza na portalu. Bez wyraźnej zgody dane osobowe nie będą udostępniane innym odbiorcom danych. Osoba, której dane dotyczą ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania i usuwania poprzez kontakt z Administratorem: kontakt@jawor24h.pl.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanie
Jaworzanie23 kwietnia o 16:46
proponujemy ulicę Krzywoustego zrobić jednokierunkową.Wyjazd z ulicy Krzywoustego na Szosę Lubińską jest bardzo niebezpieczny, więc proponujemy ,żeby można było tylko wjechać z Szosy Lubińskiej w kierunku osiedla Słowiańskiego.Chcący wyjechać z osiedla w kierunku np. Legnicy powinni jechać ulicami Wojska Polskiego , Starojaworską, Wieniawskiego , Narutowicza i tam wjechać na Szosę Lubińską. Stosowne pismo wraz z podpisami mieszkańców Jawora złożymy po 10 maja w Starostwie.
Lubię to! 2
Alfa i Omega
Alfa i OmegaJaworzanieWczoraj o 12:48
Chyba Was Bóg opuścił... Pół miasta nadrabiać, żeby wyjechać w stronę Legnicy, bo niektórym odwaliło na tym osiedlu. Proponuję przejechać się do stopu na Wieniawskiego przy wyjeździe w stronę Legnicy w godzinach szczytu, jak postoicie 10 minut to się odechce każdemu. Rozwiązanie jest banalne, naprawa drogi i zakaz parkowania przy działkach, miejsca jest wystarczająco na zrobienie małego parkingu, nawet żwirowego dla użytkowników ROD...
Lubię to! 3
Gość
Gość23 kwietnia o 06:59
Ja rozumiem, że dziury (dziurska i to tragiczne!) na skrzyżowaniu zostaną zalepione w momencie jak ktoś dobrym samochodem urwie tam koło i miasto zapłaci duże odszkodowanie za naprawę? Bo w takim wypadku normalnym krokiem jest pozew przeciwko zarządcy drogi, który ma ją utrzymać w stanie nadającym się do eksploatacji. Mądry Polak po szkodzie, na tej zasadzie ma to działać?
Lubię to! 2
solo
solo23 kwietnia o 05:33
A co z parkingiem dla autokarów? Jawor staje się miastem nietolerancyjnym dla przyjezdnych turystów - zwłaszcza zagranicznych. Często widziałem kampery z rej. francuska, belgijską stojące na parkingu przy Limanowskiego. Autokary nie maja gdzie się "podziać" - czasem dziennie przyjeżdża ich kilkanaście. Wstyd Panie Burmistrzu, że tak nie dba się o chętnych zwiedzenia obiektu UNESCO i pięknego Rynku.Od długich lat miał powstać taki parking przy Rapackiego - obecnie Wyszyńskiego. Zburzono stodoły i miasto nic więcej nie zrobiło.
Czy Pan Detyna coś w tym działa razem z radnymi ?
Warto pomyśleć o WC , i ławkach dla turystów. Parking przy Limanowskiego został zarekwirowany przez autokary przewoźnika dzieci do szkół.
Lubię to! 2
sceptyk
sceptyksolo23 kwietnia o 10:54
WC jest przecież na Placu Wolności, ławeczek - cały Park pokoju, miejsca parkingowe dla autokarów utworzono przy Wyszyńskiego. O co ci Solo jeszcze chodzi? Chyba żeby coś namieszać?
Lubię to! 0
mieszkaniec
mieszkaniecsceptyk23 kwietnia o 12:35
a kto tam chodzi do tego WC (pod ziemią)??? , Wydano chyba ze 170 tys i ciekawe ile osób w miesiącu z tego zabytku skorzystało . Radni powinni rozliczyć dochody i koszty z tego podziemia. Radny Kobez chciał żeby wybudowali ten kibelek to pewnie ma dokładne finanse co do kosztów i zysków .
Lubię to! 3
solo
solosceptyk23 kwietnia o 16:44
O prawdziwy parking - jak przystało na UNI-jne miasteczko. Nie masz pojęcia co to jest parking dla autokarów.
Radzę doszkolić się : http://oprawiebudowlanym.pl/2018/02/parkingi-wymiary-stanowisk-postojowych.html
Lubię to! 0
Beko
Beko22 kwietnia o 20:16
Naprzeciwko mojej klatki to już chodnik jest traktowany jako miejsce parkingowe. Porażka. zero działań dla kierowców. Z ratusza tych problemów najwyraźniej nie widać.
Lubię to! 1
Daniels
Daniels21 kwietnia o 22:44
Dlaczego nie wyremontują całego skrzyżowania przy basenie a nie tylko ciągle łatają coraz wiesze dziuryi to bezskutecznie bo odnawiają się po kilkunastu tygodniach?
Lubię to! 1
Maciek
Maciek20 kwietnia o 21:12
Jak nastawiali tyle samochodów na drodze, to się nie dziwię, że się kruszy. Wszystko się niszczy w takim klimacie. Kostka się zapada, asfalt się kruszy, a każdy książę musi mieć auto, żeby do biedronki jeździć.
Lubię to! 1
kierujący ruchem
kierujący ruchem20 kwietnia o 11:10
Jakie gmina jawor ma plany jeśli chodzi o budowę parkingów na ten rok? i czy znów Osiedle będzie zapomniane przez władze w tym względzie?
Lubię to! 0
Renia
Renia19 kwietnia o 09:01
Czy to czasem nie powinna wyremontować spółdzielnia?
Lubię to! 0
Rem
Rem18 kwietnia o 22:10
Tragedia z tymi drogami. A parkingów jak na lekarstwo
Lubię to! 2
Podatnik
Podatnik17 kwietnia o 23:02
Czy w ciągu 3-4 lat wyremontowano gruntownie jakąś drogę gminną w Jaworze? Tak myślałem. Więc na co idą nasze podatki panie burmistrzu ?
Lubię to! 2
Reklama
Władek
Władek17 kwietnia o 08:27
Co w tym temacie się robi drogi są w stanie opłakanym szczególnie że co roku są naprawiane prowizorycznie ktoś coś wie kiedy to może się zmieni czy po wyborach ?
Lubię to! 1
Armani
Armani15 kwietnia o 23:16
Czegoś tu nie rozumiem. W rynku ciężko o nowe miejsca parkingowe bo wszystko podzielone, podwórka wspólnot, ułożona kostka itd. a tam na osiedlu gminna ziemia leży odłogiem i ciężko nawet ażurowe parking zrobić. Czy Gmina jest w inwestycyjnej w rozsypce?
Lubię to! 6
Waldek
Waldek15 kwietnia o 18:21
Święta racja. Jeśli ktoś chce odwiedzić rodzinę na Osiedlu Słowiańskim to auto musi pozostawić na Przyrzeczu. Burmistrzu widzisz i nie działasz?
Lubię to! 3
Stomil
Stomil13 kwietnia o 22:15
Kto zapłaci za mój zniszczony samochód który ucierpiał gdy wyjechałem w tą dziurę. Tak jak pokazuje zdjęcie - jest na pół koła. Załatali pół roku temu i znów to samo. Burmistrz powinien wreszcie coś z tym zrobić.
Lubię to! 1
Ela
Ela13 kwietnia o 16:52
Drogi gminne są w opłakanym stanie i nie zanosi się na zmiane. Gdzie fundusze z zewnątrz? Obiecanki cacanki. Listopad już blisko
Lubię to! 3
mieszkaniec Jawora
mieszkaniec Jawora13 kwietnia o 11:44
A co z miejscami parkingowymi przy przedszkolu nr 8 - to przecież istny horror. Proszę zobaczyć co tam się dzieje o godz. 14-16.No ale lepiej organizować imprezy i biegi o puchar burmistrza. To władzom miasta wychodzi najlepiej.
Lubię to! 4
Kierowca
Kierowca12 kwietnia o 21:58
Tylko raz przejeżdżałem i wystarczy. Gdzie są służby miejskie?
Lubię to! 4
Kierowca
Kierowca12 kwietnia o 17:49
Podobna sytuacja jest na ulicy Chopina . Rano istny horror. Parkujące auta rodziców po obu stronach drogi ciężko przejechać...i minąć się z autem jadącym z przeciwnej strony.
W całym mieście brakuje parkingów
Lubię to! 4
autorski
autorski12 kwietnia o 14:47
A przyrzecze??
Lubię to! 1
Madzia
Madzia11 kwietnia o 22:12
Ja bym dodała jeszcze zniszczoną kolejną drogę gminę to jest ulicę Krzywoustego prowadzącą z Osiedla w kierunku wylotu na Legnicę. Tam buja podczas jazdy najbardziej. Gmina niestety zapomina o takich miejscach.
Lubię to! 3
Stasiu
StasiuMadzia12 kwietnia o 15:46
10 lat temu tez bujalo i nikogo to nie zainteresowalo
Lubię to! 1
Reklama
czytelnik
czytelnik11 kwietnia o 10:43
W całym mieście jest ten problem, ale widać ważniejsze są skwerki...
Lubię to! 11
autor
autorczytelnik12 kwietnia o 11:03
od ilu lat te drogi tak wyglądają od 2 lat, 5, 10, 15
Lubię to! 4
Tak sobie myślę..
Tak sobie myślę..11 kwietnia o 10:35
Oczywiście stan tej drogi jest tragiczny. Woła o pomstę do nieba. Jednak kwestia braku miejsc parkingowych to nie tylko przypadłość Osiedla Słowiańskiego. W cały mieście jest bardzo źle. Proszę tylko spojrzeć na ulicę Moniuszki, gdzie utworzono dwa szerokie deptaki,a zmieniając ułożenie miejsc parkingowych właściwie zmniejszono ich liczbę. Do tego oddanie 5 miejsc pod hotel. Czy właściciel hotelu płaci za te miejsca, zajecie pasa drogowego czy też wydzierżawienie miejsc. Czy wspólnota spółdzielców ma coś z tego, poza tym,że miejsca hotelu są przeważanie wolne a mieszkańcy parkują po trawnikach.
Kolejny przykład do okolice sądu. Sąd to nie tylko przestępcy dowożeni przez służby. Sąd to również sprawy cywilne sprawy ksiąg wieczystych itd. Gdzie maja parkować zainteresowani? Zrobiono duży skwer, zazwyczaj pusty, no chyba,ze jest to miejsce spotkań "lubiących spacerować w liczbie osób 2". Takich punktów zapalnych na terenie miasta jest wiele. A dziury? W jednej można się nawet kąpać, na ulicy Wrocławskiej. Miasto rozwija się nie poprzez skwery. Ale poprzez przepustowość. Mam gdzie zaparkować, przyjadę, pójdę na gofra, loda, zajdę do kwiaciarni, zwiedzę starówkę,zostawię kasę...Czy jest jakiś plan rozwoju miasta?
Lubię to! 7
Grom
GromTak sobie myślę..11 kwietnia o 11:10
Skwery wybetonujmy! Wszystkie trawniki i miejsca zielone zaasfaltujmy!. Drzewa wytnijmy w pień i obstawmy wszystko samochodami! I od smogu i syfiastego powietrza sie uduśmy!!
Lubię to! 4
.
.Grom11 kwietnia o 21:06
Chyba masz problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Lubię to! 4
było nie ma
było nie ma11 kwietnia o 08:58
Kiedyś to były problemy innego rzędu, kiedy to bawiąc się w chowanego ciężko było znaleźć choć jeden samochód na parkingu, za którym można było się schować.
Lubię to! 1
Kolega
Kolega11 kwietnia o 08:29
Wygląda jakby tam latami nikt nic nie remontował. Nie dziwię się mieszkancom
Lubię to! 2
autor
autorKolega12 kwietnia o 11:05
przypomni mi od ilu lat? może od wojny
Lubię to! 1
Władek
Władek11 kwietnia o 07:18
Podobno szewc chodzi w dziurawych butach ?. Co to za ...... co na swoim podwórku porządku nie potrafi zrobić ? Przed domem też nie parkuje bo podobno na tym osiedlu mieszka. Pozdrawiam Pana bezradnego.
Lubię to! 1
Matka
Matka10 kwietnia o 23:31
Kiedy dojdzie do jakiejś tragedii i np. dziecko wpadnie pod samochód bo wyjdzie na jezdnię pomiędzy ciasno zaparkowanymi na drodze autami to wtedy przyjdzie opamiętanie że trzeba było coś zrobić. Mam nadzieję, że konsekwencje zostaną wyciągnięte w pełni za tworzenie zagrożenia i narażenie życia
Lubię to! 2
Ania
Ania10 kwietnia o 17:22
A co z działkowiczami parkują utrudniajac ruch
Lubię to! 2
Bart
BartAnia12 kwietnia o 18:14
Powinien być zakaz parkowania o każdego dzialkowicza ukarać mandatem 500zl za parkowanie
Lubię to! 1

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Więcej wiadomości

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.