Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Ciężką pracą można osiągnąć coś niesamowitego

Jaworzanin Jerzy Jagielski jest biegaczem, maratończykiem, a od lipca ultramaratończykiem, po tym jak pokonał 52 km Ultramaratonu Karkonoskiego. Jako sportowiec amator co rusz wyznacza przed sobą kolejne cele.

Jerzy Jagielski jest jednym z pomysłodawców Biegu Szalona 9. Fot. jawor24h.pl © Anna Cybulska

Ale to nie wszystko, swoją pasją dzieli się także z innymi.

- Lubię zarażać ludzi swoją pasją, którą sam zaraziłem się nieco ponad 2 lata temu od Macieja Pawlinowa. Po tych dwóch latach moją historią i osiągnięciami zainteresowało się czasopismo Runners Word. Ciężką pracą także biegacz-amator może osiągnąć coś niesamowitego. Nie można się jednak poddawać, bo nie zawsze jest lekko i nie zawsze jest z górki... - mówi Jerzy Jagielski.

Aktualnie jaworzanin reprezentuje nie tylko barwy klubu Feniks Legnica, ale także jaworską spółkę Ciepło-Jawor oraz oczywiście nasze miasto, któremu też stara się dać coś od siebie.

- Jestem pomysłodawcą stworzenia Biegu "Szalona 9", co jak już wiemy świetnie udało się zorganizować z naszym klubem i jaworskim OSiR-em, przy wsparciu wolontariuszy z jaworskiego Hufca.  Wspólnymi siłami stworzyliśmy super imprezę biegową - dodaje Jerzy Jagielski.

Jak sam podkreśla "Szalona 9" rozpoczęła dobrą wrześniową passę jaworzanina. Podczas zawodów został wyróżniony jako najszybszy jaworzanin, a była to dopiero rozgrzewka przed dwoma ważnymi startami, które odbyły się tydzień później w stolicy Dolnego Śląska.

- W sobotę 9 września we Wrocławiu wystartował Bieg Solidarności. Ponad 700 biegaczy zmagało się na trasie  5,2 km. Bieg ukończyłem w czasie 18 minut 17 sekund, co jest moim nowym rekordem życiowym. Na metę dobiegłem na 15 miejscu, natomiast w klasyfikacji związkowej zająłem 2 miejsce. Podobnie jak w klasyfikacji wiekowej, w której również uplasowałem się na 2 pozycji. Dzień później podjąłem wyzwanie złamania 3 godzin na dystansie maratońskim - 42km 195m. Mój dotychczasowy rekord wynosił 3:13:27 i właśnie podczas wrocławskiego maratonu postanowiłem walczyć o tak wyjątkowy i trudny do osiągnięcia wynik - zaznacza jaworski biegacz.

Podczas tego startu jaworzaninowi towarzyszyły ogromne emocje.

- Dzień zapowiadał się ciekawie, dobra kondycja i jak dla mnie idealna pogoda. Stojąc na starcie wraz z ponad 5 tysiącami innych biegaczy zżerał mnie stres. Nawet mając za sobą 62 starty w zawodach zawsze się stresuję. Wystrzał no i startujemy, a stres mija. 42 km skupienia nad biegiem i rozłożeniem sił wedle planu. Na 32 kilometrze przyspieszyłem, by mieć pewność że zegar na mecie pokaże poniżej 3 godzin. No i udało się, po przekroczeniu linii mety na Stadionie Olimpijskim jeszcze długo nie mogłem uwierzyć w to, że zegar pokazał 2:57:26 - to było coś pięknego, a w oczach zakręciły się łezki. Ten wspaniały wynik dał mi 103 miejsce w klasyfikacji generalnej, 33 miejsce w kategorii wiekowej, 4 miejsce w kategorii związkowej i 3 miejsce w kategorii wiekowej związkowców - zauważa Jerzy Jagielski.

W zawodach uczestniczyła zresztą spora grupa mieszkańców miasta św. Marcina.

- Na bieg pojechali ze mną również znajomi biegacze z Jawora, m.in. Aleksandra Kosek, Juliusz Papciak, Wojciech Dziuba. Podjęli wyzwanie i zadebiutowali na dystansie maratońskim, kończąc tak długi bieg z uśmiechem na twarzy. Na zakończenie imprezy spotkałem jeszcze kilku jaworzan, którzy zmierzyli się z królewskim dystansem, co mnie bardzo ucieszyło. Mamy coraz więcej maratończyków w naszym pięknym mieście - wielkie gratulacje dla nich - kontynuuje Jagielski.

Jaworski biegacz niedawno dołączył do grona zdobywców Korony Maratonów Polski.

- W Jaworze aktualnie jest nas trzech, lecz w najbliższym czasie miejmy nadzieję dołączy do nas kolejnych dwóch biegaczy - Piotr Kwartnik i Piotr Łazarowicz. Trzymamy za nich kciuki, bo podjęli się tego wyzwania i bardzo dobrze im idzie - kończy.Wrześniowe starty Jerzego Jagielskiego:

Jawor, 03.09.2017:
Szalona 9 - 161 zawodników
4 miejsce w kl. generalnej
4 miejsce w kat. wiekowej
1 wśród Jaworzan

Wrocław, 09.09.2017:
Bieg Solidarności - 752 zawodników
15 miejsce w klasyfikacji generalnej
5 miejsce w kategorii wiekowej
Memoriał im. Andrzeja Kańskiego:
2 miejsce w klasyfikacji generalnej
2 miejsce w kategorii wiekowej

Wrocław, 10.09.2017:
Maraton Wrocławski - ponad 5000 biegaczy na starcie - ukończył z nowym rekordem życiowym w czasie 2:57:26
103 miejsce w klasyfikacji generalnej
33 miejsce w kategorii wiekowej 
4 miejsce w kategorii związkowej 
3 miejsce w kategorii wiekowej związkowców

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Marek
Marek27 września 2017 o 08:57
Czekamy teraz na wygraną, w odbywającym się za miesiąc Memoriale Mielczarka!
Lubię to! 3
Jacek P
Jacek P26 września 2017 o 20:59
Brawo Jurek
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.