Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Centroprawica zacieśnia współpracę w regionie

W ubiegły weekend w Jaworze miało miejsce zebranie zarządu Kukiz’15 okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Był to wstęp do rozmów dotyczących wyborów samorządowych.

© materiał prasowy

- To nie przypadek, że akurat w Jaworze odbyło się pierwsze spotkanie w takim gronie z mojej inicjatywy. Dzięki naszym posłom coraz więcej środowisk prawicowych oraz zwykłych obywateli chce się z nami identyfikować. Zapraszamy do współpracy środowiska centroprawicowe - podkreślał Robert Gierczyk, przewodniczący Koła jaworsko-legnickiego Stowarzyszenia Na Rzecz Nowej Konstytucji Kukiz'15.

Wszak na spotkanie zaproszono także przedstawicieli innych środowisk - klub radnych Jaworska Prawica, członków zarządu Porozumienia Prawica i liderów Porozumienia Jarosława Gowina oraz osoby zaprzyjaźnione z jaworską formacją centroprawicową. 

- Spotkanie oceniam pozytywnie, ponieważ było merytoryczne. Koleżeńska atmosfera sprzyjała określeniu wspólnych celów i możliwości współpracy. To, co łączy nasze środowiska to wartości chrześcijańskie i tego fundamentu powinniśmy się trzymać. Nie mam wątpliwości, że kooperacja prawicowych działaczy z różnych miast naszego regionu przyniesie wiele korzyści. Będziemy uczestniczyć we wspólnych inicjatywach, a na jesień chcemy współtworzyć listy wyborcze kandydatów, którzy są uczciwi, kompetentni i startują z powołania - zadeklarował Maciej Gwoździewicz, sekretarz Porozumienia Jarosława Gowina w okręgu legnicko-jeleniogórskim.

Było to pierwsze i jak zapowiadają uczestnicy nie ostatnie spotkanie w takim składzie. Szerokie gremium polityczne świadczy o poważnych rozmowach nie tylko na szczeblu lokalnym, ale i regionalnym. 

- Nie skupiamy się tylko na swoim podwórku. Kontakty z posłami obecnej kadencji bardzo pozytywnie wpłynęły na współpracę centralno-lokalną. Mamy „swoich” ludzi w Sejmie i dlatego posiadamy informacje z pierwszej ręki o sytuacji politycznej w kraju. To pomaga w planowaniu kierunków rozwoju naszego miasta. Planujemy w niedługim czasie zaprosić posłów z pierwszych stron gazet, aby mieszkańcy powiatu jaworskiego mogli przedstawić bolączki, propozycje oraz uwagi bezpośrednio do tych właśnie polityków. Chcemy przez to zmniejszyć dystans między Sejmem RP a Jaworem - podsumował uczestnik rozmów, szef klubu radnych Jaworska Prawica, Krzysztof Detyna.

Podczas spotkania wyraźnie zaznaczono chęć współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskami skupionymi wokół szeroko rozumianej prawicy.

- Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z organizacjami prawicowymi nie tylko z Jawora, ale także z okręgu legnicko-jeleniogórskiego. Łączy nas wiele. Przede wszystkim chcemy, aby w miastach i powiatach głos decydujący w ważnych sprawach mieli mieszkańcy poprzez swoich lokalnych przedstawicieli. Dlatego stawiamy na stowarzyszenia bezpartyjne, niezależne od władz centralnych. Rozmowy cechowała bardzo dobra atmosfera. Liczę na to, że współpraca będzie bardzo owocna - dodawał prezes Stowarzyszenia Porozumienie Prawicy Jacek Wieczorek

Reklama

Komentarze (16)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

zniesmaczony rządzącymi
zniesmaczony rządzącymi15 marca o 23:18
Obecnie przy tzw korycie jest PO i SLD - mlaskają ile wlezie.
Lubię to! 4
PISman
PISman15 marca o 22:12
A czemu nie ma jeszcze komentarzy, że jedyna prawica to PIS, a reszta to farbowane lisy?
Lubię to! 1
jaworzanin
jaworzanin15 marca o 07:19
Łatwo się dorobić, pchają się do koryta jedne i te same gęby.
Lubię to! 8
mieszkaniec
mieszkaniec14 marca o 17:48
do roboty się weźcie, a nie sobie fotki robicie !!!
Lubię to! 6
Bolo
Bolomieszkaniec15 marca o 10:03
"W ubiegły weekend w Jaworze miało miejsce zebranie..." - niektórzy mają wolne w weekendy. Mogą sobie robić co chcą, nawet fotki. Zluzuj majty.
Lubię to! 3
kolega ze zdjęcia
kolega ze zdjęciamieszkaniec15 marca o 13:02
Zdjęcie było robione w sobotę, ponieważ od poniedziałku do piątku wszyscy pracują i nie mają czasu, a niedziela to dzień odpoczynku i czas przeznaczony rodzinie, więc apel nietrafny.
Lubię to! 0
Wiesiu
Wiesiu14 marca o 15:04
Mnie się podoba. U mnie w Świdnicy niestety nie potrafią tak się porozumieć.
Lubię to! 6
Marek
Marek14 marca o 14:27
Zgoda buduje. Dobrze, że doszło do takiej współpracy ponad podziałami, bo dostrzegam tam wielu wartościowych ludzi.
Lubię to! 7
Paweł
Paweł14 marca o 12:35
Koryto zostaje te same , tylko s............ się zmieniają
Lubię to! 9
niezależny obserwator
niezależny obserwatorPaweł14 marca o 19:43
Pawełku, nie do końca masz rację.Raczej walka jest o to ,żeby i korytko i s...ki się nie zmieniły.
Lubię to! 5
Wyborca
Wyborca14 marca o 07:37
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej.
Lubię to! 6
Marcin Pawluk
Marcin Pawluk13 marca o 23:36
Mam 24 lata. Kończę studia techniczne we Wrocławiu ale przyszłość chciałbym związać z Jaworem. Czy mógłbym się zapisać do tej formacji i gdzie? Pozdrawiam
Lubię to! 3
AK 47
AK 47Marcin Pawluk14 marca o 09:06
Marcin, nie śpiesz się. Poczekaj ,zobacz która strona wygra wybory i wtedy się do niej zapisz.Bierz przykład z tych co zrobili kariery np; byli w PZPR,PSL a teraz robią karierę w PISie.A najlepsze jest to ,że ludzie im ufają i ich wybierają.
Lubię to! 11
Jaworska prawica
Jaworska prawicaMarcin Pawluk14 marca o 22:53
792242475 telefon kontaktowy
Lubię to! 0
Pisak
Pisak13 marca o 23:23
To są konkrety. Mam nadzieję na wygraną tej opcji politycznej. Dosyć różowo-czerwonej koalicji w Jaworze.
Lubię to! 16
zbuntowany
zbuntowanyPisak14 marca o 18:54
Zero konkretów. Rozumiem Pisaku, że wolisz kolory brunatne?
Lubię to! 1
Reklama

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.