Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.

Burmistrz Jawora

Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera, zastępca Burmistrza Miasta Jawora Agnieszka Rynkiewicz.

Emilian Bera
Burmistrz Miasta Jawora Emilian Bera
Komitet Komitet Wyborczy Wyborców EMILIANA BERY RAZEM
Liczba zdobytych głosów w I turze 4073 (45,95 %)
Liczba zdobytych głosów w II turze 4876 (67,16%)

Emilian Stanisław Bera urodził się w 1985 roku. Startując na urząd burmistrza w 2014 roku został najmłodszym kandydatem od 2002 roku, czyli od momentu, gdy włodarze gmin wybierani są w wyborach bezpośrednich. W VI kadencji 2010–2014 Emilian Bera zasiadał w Radzie Miejskiej w Jaworze. W wyborach samorządowych 21 listopada 2010 roku, gdy do rady obowiązywały okręgi wielomandatowe, wybrany został w okręgu nr 4, uzyskując 218 głosów, co było czwartym wynikiem wśród wszystkich kandydatów do Rady Miejskiej w Jaworze, a drugim w okręgu wyborczym, z którego startował.

Emilian Bera wychował się w Jaworze, kończąc Szkołę Podstawową nr 7 oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Księcia Bolka I. Następnie ukończył Katedrę Studiów Europejskich przy Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. W trakcie studiów przewodniczył Kołu Naukowemu Studentów Europeistyki “Projekt Europa”, a ponadto odbywał praktyki w parlamencie oraz zdobywał doświadczenie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego. Ukończył również Szkołę Liderów Społeczeństwa Obywatelskiego w Warszawie. W kadencji 2010-2014 zasiadał w Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Jaworze, pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Społecznej Przychodni Rejonowej w Jaworze jako przedstawiciel Wojewody Dolnośląskiego oraz wiceprzewodniczącego Komisji Kapituły Rady Miejskiej w Jaworze. Kiedy ubiegał się o urząd burmistrza, zatrudniony był w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego w Departamencie Rozwoju Regionalnego.

Agnieszka Rynkiewicz
Zastępca Burmistrza Miasta Jawora Agnieszka Rynkiewicz

Agnieszka Rynkiewicz w 2000 roku ukończyła studia prawnicze na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2008 roku pracowała w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaworze, w którym odpowiadała za prawne aspekty pomocy społecznej. Zajmowała się również aplikowaniem o środki zewnętrzne oraz prowadzeniem projektów unijnych. Zastępczyni burmistrza odpowiada za sprawy obywatelskie, gospodarkę nieruchomościami, planowanie przestrzenne, ochronę środowiska oraz zamówienia publiczne. W wyborach samorządowych w 2014 roku startowała do Rady Powiatu z listy KKW SLD Lewica Razem, uzyskując 18 głosów (0,24 %) w okręgu obejmującym całe miasto Jawor.

Reklama
Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.