Logo Jawor24h.pl
Reklama
Filharmonia Dowcipu
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Bolkowscy dzielnicowi pomogli zagubionemu, schorowanemu 78-latkowi

W niedzielny, mroźny wieczór dzielnicowi z Bolkowa udzielili pomocy starszemu mężczyźnie, którego odnaleźli w pobliżu miejscowej stacji paliw.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Okazało się, że schorowany, zdezorientowany 78-latek nie potrafił wrócić do swojego domu, gdyż zapomniał gdzie mieszka. Funkcjonariusze uratowali go przed nadmiernym wychłodzeniem, najpierw pozwalając się ogrzać w radiowozie i częstując ciepłą herbatą a następnie, po ustaleniu tożsamości odwożąc do miejsca zamieszkania. Jednocześnie apelujemy o przekazywanie informacji o osobach bezdomnych, samotnych i bezradnych, których życie jest zagrożone z uwagi na niskie temperatury. Prawdziwa zima w pełni - tym bardziej nie bądźmy obojętni.

Bolkowscy policjanci realizując działania w ramach akcji „Zima 2017/2018” reagują na każdy przypadek przebywania osób w warunkach mogących doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia ich organizmu. Tak też było w niedzielny wieczór, 11 lutego.

Dzielnicowi z miejscowego komisariatu z polecenia dyżurnego  udali się na jedną ze stacji paliw, gdzie miał się znajdować starszy mężczyzna z psem, chodzący po tym terenie od dłuższego czasu bez celu. Po przybyciu na miejsce mundurowi zauważyli wskazaną osobę, która wyglądała na zdezorientowaną. W trakcie prowadzonej rozmowy z zziębniętym i wystraszonym staruszkiem funkcjonariusze ustalili, że nie pamięta on gdzie mieszka i co robi w tym miejscu. Widząc stan, w jakim znajduje się mężczyzna policjanci zaprosili go do radiowozu, gdzie mógł się ogrzać. Stróże prawa poczęstowali go również ciepłą herbatą. Schronienie otrzymał także jego czworonóg.

Na szczęście człowiek ten pamiętał swoje imię i nazwisko. Dzięki temu można było ustalić adres jego zamieszkania. Okazało się, że zagubiony mężczyzna to 78-letni mieszkaniec jednej z pobliskich miejscowości w gminie Bolków. Z uwagi na porę roku i stan zdrowia seniora policjanci odwieźli go wraz z jego pupilem do miejsca zamieszkania, ratując przed nadmiernym wychłodzeniem. Na miejscu trwały już poszukiwania schorowanego 78-latka, który bez powiadamiania kogokolwiek, po południu oddalił się w nieznanym kierunku.

Warto podkreślić, że każdej doby funkcjonariusze przeprowadzają tego typu interwencje, niejednokrotnie ratując życie i zdrowie. Jaworska policja jednocześnie apeluje. Zwracajmy uwagę, na osoby wokół nas. Być może któraś z nich potrzebuje pomocy, a sama o nią nie poprosi. Tym bardziej teraz, kiedy prawdziwa zima jest w pełni nie bądźmy obojętni. Czasami nasza spostrzegawczość i zainteresowanie, tak jak w tym przypadku może uratować komuś życie. Wystarczy nawet jeden telefon pod nr 997 lub 112.

______________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (2)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Pracownik
Pracownik14 lutego o 15:17
Ten artykuł to kłamstwo.Nie tak potoczył się ten wieczór dla tego Pana.Na stacji są kamery i można to zobaczyć.
Lubię to! 0
X
X14 lutego o 15:12
Hahahaha supermeni za 5gr
Lubię to! 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.