Czwartek, 18.04.2024 212

Pogrom w derbach

Piast Bolkw w gminnych derbach rozgromi Nys Wolbromek.

Druyny z Wolbromka i Bolkowa przystpoway do tego spotkania w okrojonym skadzie. Szkoleniowcy obu ekip mieli do dyspozycji zaledwie po trzynastu graczy. Piast ju po dziesiciu minutach gry prowadzi 3:0. Wynik otworzy w trzeciej minucie Marcel Karkowski, a kolejne gole dooyli Rafa Prorok i Sawomir Szemberski. Na czwartego gola dla Piasta trzeba byo czeka do 22 minuty, kiedy to Bielicza do kapitulacji zmusi Sawomir Stpie. Nastpnie, przez kolejne minuty, a do koca pierwszej poowy, podopieczni trenera Henryka Dulika nie potrafili ju znale sposoby na sforsowanie defensywy rywali. W midzyczasie, Nysa strzelia gola, jak si póniej okazao jedynego, a waciwie wyrczy j w tym gracz z Bolkowa. W 39 minucie futbolówk do siatki skierowa Sawomir Szemberski.
Pocztek drugiej poowy dla Piasta by równie udany jak pocztek pierwszej. Pomidzy 47, a 49 minut Wojciech Durajczyk dwukrotnie umieci swoje nazwisko na licie strzelców. W 60 minucie Szemberski podwyszy prowadzenie swojego zespou na 7:1. W 67 minucie drug bramk na swoje konto zapisa Prorok, a rezultat kocowy ustali w 80 minucie Grzegorz Korenda.

16 listopada (niedziela), godz. 11:00 - Bolków
Piast Bolków - Nysa Wolbromek 9:1 (4:1)
Bramki: Karkowski 3', Prorok 7', 67', Szemberski 9', 60', Stpie 22', Durajczyk 47', 49', Korenda 80' - Szemberski 39'-sam.
Piast: Madera - Czyycki, Dbrowski, Durajczyk, Karkowski, Kmiecik, Korenda, Lewandowski, Prorok, Stpie, Szemberski.
Nysa: Bielicz - Drzyzga, Gontarz, Klimek, Lewicki, ukaszewski, Nowak (Biaous 75'), Palczak. D. Pawlak, R. Pawlak, P. Pawlak.

To bya ostatnia kolejka zmaga w jeleniogórskiej A klasie gr. I w 2014 roku. Bya to czternasta seria gier, czyli pierwsza wiosenna kolejka, rozgrywana awansem. Lider, a zarazem jedyna niepokonana druyna w lidze Wókniarz Chemsko lskie, tym razem zdoby trzy punkty w starciu ze spadkowiczem Pogoni wierzawa. Wókniarz wygra na wyjedzie 2:5. Trzeci Woskar wygra w omnicy 2:4. Na mecz do Kowar z rezerwami Olimpii nie dotar Chojnik Jelenia Góra. To ju drugi taki przypadek w tym sezonie. Jeli ta sytuacja powtórzy si trzeci raz, jeleniogórzanie zostan wykluczeni z rozgrywek. Po Piacie, najwysze zwycistwo w miniony weekend odniós Orze Wojcieszów, który rozbi 6:0 beniaminka z Marciszowa.  Znajdujca si tu za podium Lechia Piechowice ograa 2:0 Rudawy Janowice Wielkie, a Orze Lubawka ogra 3:2 Czarnych Przedwojów.

OZPN Jelenia Góra - A klasa gr. I:
Pogo wierzawa - Wókniarz Chemsko lskie 2:5
Orze Lubawka - Czarni Przedwojów 3:2
Lechia Piechowice - Rudawy Janowice Wielkie 2:0
KS omnica - Woskar Szklarska Porba 2:4
Orze Wojcieszów - Bóbr Marciszów 6:0
Olimpia II Kowary - Chojnik Jelenia Góra 3:0 vo.
gocie nie dojechali

W tabeli przewodzi Wókniarz Chemsko lskie, który ma na koncie 38 punktów i legitymuje si bilansem 12-2-0. Pi punktów za nim jest Piast Bolków, który zaliczy bardzo udan rund i na wiosn bdzie goni druyn z Chemska lskiego. Dodajmy, e w pierwszej kolejce zaplanowanej na 2015 rok, oba te zespoy zmierz si ze sob w bezporednim pojedynku. Podium uzupenia Woskar Szklarska Porba, którego barwy w rundzie jesiennej reprezentowa Daniel Ziomek, wypoyczony z Karkonoszy Jelenia Góra. Bój o utrzymanie czeka na wiosn jedenast Nys Wolbromek, która z jedenastoma punktami jest tu nad stref spadkow. "Pod kresk" znajduj si Pogo wierzawa, Chojnik Jelenia Góra i Bóbr Marciszów. Chojnik nie moe pozwoli sobie na to, aby nie zebra si na mecz lub nie dojecha na zawody, o czym wspominalimy wczeniej. Ostatni jest Bóbr z dorobkiem szeciu punktów. Beniaminek z Marciszowa wygra na inauguracj 2:1 z Orem Wojcieszów, a w 4.kolejce Bóbr otrzyma punkty walkowerem za spotkanie z Chojnikiem i do tej pory s to jego jedyne punkty.