Czwartek, 25.04.2024 289

Woskar zatrzymany w Bolkowie!

Piast Bolkw pokona na wasnym boisku lidera jeleniogrskiej A klasy gr. I - Woskar Szklarska Porba 3:2.

W tym meczu byo wszystko: dramaturgia, walka na caego, o kady metr na boiska, kartki, gole. Zabrako tylko jednego elementu - adnej, skadnej gry. Zawodnicy obu ekip mieli bardzo czsto problemy, aby wymieni kilka poda na poowie przeciwnika. Sytuacje podbramkowe miay miejsce za spraw gównie staych fragmentów gry, szybkich akcji skrzydami lub indywidualnych rajdów. W barwach Woskaru zadebiutowa Daniel Ziomek, który na pó roku zosta wypoyczony z Karkonoszy Jelenia Góra. Na boisku zameldowa sie w okoo 60 minucie.

Spotkanie le zaczo si dla Piasta. Ju w czwartej minucie w polu karnym gospodarzy zosta sfaulowany Kotarba i Kamil Wieliczko wskaza na "wapno". Jedenastk na gola zamieni Turczyk. Rezultat do przerwy nie uleg zmianie, cho Piast mia dwie okazje, aby pokona Wójcika. Po przerwie, w 49 minucie Piast doprowadzi do wyrównania.Po centrze z rzutu wolnego, najwyej do piki wyskoczy Prorok, który uprzedzi bramkarza Woskaru i gow skierowa j do siatki. Rado z remisu nie trwaa jednak zbyt dugo, bo ju w 55 minucie byo 1:2. Nieporozumienie w szeregach obronnych Piasta wykorzysta Kamiski. To jednak nie zniechcio bolkowian, bo po zaledwie kilku minutach ponownie by remis, a autorem drugiego gola dla Piasta by Korenda. W 64 minucie na "szesnastce" goalkeeper Piasta - Maciej Krzewiniak faulowa Kamiskiego, za co obejrza czerwon kartk, a Kamil Wieliczko wskaza na jedenasty metr. Krzewiniaka pomidzy supkami zastpi Marcel Karkowski. Do piki ustawionej jedenacie metrów od linii bramkowej podszed Turyczk, ale tym razem si pomyli, strzelajc obok bramki. Ta niewykorzystana okazja szybko zemcia si na druynie ze Szklarskiej Porby. Po akcji prawym skrzydem, futbolówk do siatki wpakowa Szemberski, uderzeniem na dugi supek. Losy spotkania wayy si do ostatnich minut, ale wynik nie uleg zmianie. Piast w hicie jelelniogórskiej A klasy gr. I pokona Woskar Szklarska Porba, dla którego bya to pierwsza strata punktów w tym sezonie.

7 wrzenia (niedziela), godz. 17:00 - Bolków
Piast Bolków - Woskar Szklarska Porba 3:2 (0:1)
Bramki: Prorok, Korenda, Szemberski - Turczyk (k), Kamiski