Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

Blisko 900 000 zł pozyskanej dotacji na szkoły! Gmina Męcinka inwestuje w ludzi!

Gmina Męcinka pozyskała obecnie blisko 900 000 zł dotacji unijnej na realizację milionowego projektu w dwóch szkołach, a mianowicie w Zespole Szkół w Męcince oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piotrowicach.

Fot. Paweł Sasiela © Paweł Sasiela

- W ramach realizacji projektu pn. „Rozwój kompetencji w szkołach drogą do sukcesu w Gminie Męcinka” zakupione zostaną m.in. 32 nowe laptopy z oprogramowaniem,  tablice interaktywne, rzutniki multimedialne, projektory, urządzenia wielofunkcyjne, aparaty fotograficzne, mikroskopy, książki, przewodniki i wiele różnych pomocy naukowych, na które zapotrzebowanie zgłosiły dyrekcje naszych szkół. W ramach projektu w szkole w Piotrowicach powstanie pracownia chemiczna. W Męcince natomiast pracownia taka istnieje, ale zostanie doposażona. Niezwykle istotnym elementem projektu jest organizacja zajęć dodatkowych dla dzieci z języków obcych, zajęć metodą eksperymentu, zajęć w zakresie indywidualizacji pracy z uczniami o specjalnych potrzebach edukacyjnych, trening uważności i pamięci. W ramach projektu odbędą się również specjalistyczne szkolenia dla nauczycieli – informuje Wójt Gminy Męcinka.

- Nasz projekt wpisuje się w obecną reformę oświaty. Po dziewiętnastu latach wracają do szkoły podstawowej przedmioty takie jak np. biologia, fizyka, chemia. Nasz projekt doskonale przygotuje szkoły Gminy Męcinka zarówno poprzez wyposażenie, jak również merytorycznie – dodaje wójt.

Gmina Męcinka dotację pozyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014 – 2020.

- Inwestujemy w infrastrukturę budując m.in. chodniki, drogi, przydomowe oczyszczalnie ścieków, lada chwila wodociąg, ośrodki zdrowia, kupujemy nowoczesny sprzęt medyczny do tych ośrodków, ale równolegle inwestujemy w człowieka zapewniając pełnowymiarowe przedszkola publiczne – od tak wielu lat wyczekiwane, reformujemy usługi medyczne w ramach naszej gminnej służby zdrowia, doskonalimy przedszkola proponując i finansując innowacje pedagogiczne oraz zapewniamy stały rozwój zarówno dzieci, jak i nauczycieli chociażby poprzez obecny projekt – mówi wójt Brzozowski.

Reklama

Komentarze (3)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Jaworzanka
Jaworzanka4 sierpnia 2017 o 13:33
Gratulacje Panie Brzozowski - tak trzymać! !
Niestety, u nas burmistrz konsekwentnie wymienia kadrę i zatrudnia informatyków zamiast drogowców. Jest duża szansa, ze wszystkie drogi szybko będą odnowione - wirtualnie.
Lubię to! 2
Stanisław
Stanisław3 sierpnia 2017 o 09:58
Dokładnie, najlepsza Gmina dzięki perfekcyjnemu zarządzaniu! Profesjonalizm płynie z każdej strony. W okolicy słychać tylko o Waszej Gminie. Gratulacje.
Lubię to! 5
Mściwojanka
Mściwojanka3 sierpnia 2017 o 08:43
Brawo Męcinka - najlepsza gmina w powiecie.
Lubię to! 3

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomościReklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.