Czwartek, 18.04.2024 384

Biegi dla twardzieli

4 października odbyły się Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe. Zawody rozegrane zostały w Parku Miejskim, a wzięły w nich udział szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne z powiatu jaworskiego.

Uczestnicy przybyli na miejsce już z samego rana. Pogoda dopisywała. Biegacze zostali podzieleni według kategorii wiekowych. Na linię startu zgłosiło się pięć szkół podstawowych i dwie ponadgimnazjalne. Atmosfera była niezwykle ciepła, biegacze dawali z siebie wszystko. W miarę upływu czasu powoli malował się obraz rywalizacji.

W kategorii szkół podstawowych (klasy 4-6) wśród dziewcząt triumfowała reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 z Jawora, a tuż za nią znalazły się szkoły z Wądroża Wielkiego i Snowidzy. Wśród chłopców najwyższe miejsce na podium zdobyli uczniowie z Wądroża Wielkiego, drugie reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1, a trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Targoszyna.

Pierwsze miejsce w kategorii dziewcząt szkół podstawowych (klasy 7 oraz II i III gimnazjum) zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, drugie  Szkoła Podstawowa z Budziszowa Wielkiego, a trzecie Zespół Szkół w Męcince. Wśród chłopców na pierwszym stopniu podium stanęła drużyna z Męcinki, na drugim ze Snowidzy, a miejsce trzecie zajęła Szkoła Podstawowa z Budziszowa Wielkiego.

W ostatniej kategorii startowali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Zarówno w wśród dziewcząt, jak i chłopców I miejsce zajęli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Bolka I w Jaworze, na drugim  miejscu uplasowały się drużyny PCKZiU w Jaworze. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami i dyplomami.