Czwartek, 25.04.2024 478

Bazalt ogrywa Chemiec

Zdecydowanie Bazalt Piotrowice pokona zesp z Chemca 4:0

Zasuonym zwycistwem Bazaltu zakoczy si dzisiejszy pojedynek z Chemami Chemiec. W derbowej potyczce nasi pikarze nie dali najmniejszych szans swoim rywalom i pewnie wygrali 4:0 ( 2:0 ). W pierwszej poowie dwukrotnie bramkarza goci pokona Marczewski, natomiast w drugiej odsonie do bramki chemian trafiali Orzechowski i Pabis.

Piotrowiczanie ju w 32 sekundzie meczu objli prowadzenie. Praw strona boiska przedar si Puran, dogra do nadbiegajcego Marczewskiego, a ten niespodziewanym uderzeniem z lewej nogi pokona bramkarza goci. Trzy minuty póniej mogo by ju 2:0, ale sytuacji oko w oko z golkiperem przyjezdnych nie wykorzysta Ociak. W 13. minucie meczu swoj pierwsz gron akcj wyprowadzili zawodnicy z Chemca. Dorodkowan pik z gbi pola doskonale przej Pancerz, wpad z ni w pole karne, ale bd ju sam przed Wachowskim, uderzy minimalnie obok supka. W 20 minucie spotkania byo ju 2:0. Niemal kopia z pierwszej minuty meczu. Znów podawa Puran i znów strzela Marczewski.

Osiem minut póniej chemianie wyprowadzili znów bardzo dobr kontr. Z prawej strony boiska dorodkowywa jeden z zawodników tej druyny, ale strza Szwaji znów minimalnie min bramk. Minut póniej atakowali piotrowiczanie i doskonaa okazj na ustrzelenie hat-tricka mia Marczewski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem przyjezdnych, uderzy nieznacznie obok bramki. W 44. minucie arbiter gówny tego spotkania odgwizda faul dla naszej druyny tu przed polem karnym. Do piki podszed Foksiski i uderzy prosto w poprzeczk. Do przerwy wynik ju nie uleg zmianie i Bazalt zasuenie prowadzi do przerwy dwoma bramkami.

Po zmianie stron nadal przewaali podopieczni trenera Kasprzaka i ju w 53. minucie podwyszyli swoje prowadzenie. Z prawej strony boiska dorodkowywa Orzechowski, ale dorodkowanie to zamienio si w strza i po niefortunnej interwencji bramkarza goci pika trafia do siatki. W dalszej czci meczu nadal dochodzilimy do dobrych sytuacji podbramkowych, ale na czwarte trafienie musielimy czeka dopiero do 77. minuty. Z autu pik w pole karne wrzuca Ociak, gow jej dalszy lot przeduy Gajda, dopad do niej Pabis i bez problemów skierowa j do siatki. Do koca spotkania wynik ju nie uleg zmianie i piotrowiczanie odnieli kolejne, pewnie zwycistwo w tym sezonie.

Bazalt Piotrowice - Chemy Chemiec 4:0 (2:0)

gole dla Bazaltu: 1', 20' Marczewski, 53' Orzechowski 77' Pabis

Skad Bazaltu: Wachowski - Toroczak, Gutak, Gajda, Pabis - Puran (70' Rokosz), Szulc (46' Bander), Foksiski (80' Biernacki), Orzechowski - Ociak, Marczewski (72' Maziarz)

óte kartki dla Bazaltu: Foksiski 45', Marczewski 55'