Czwartek, 18.04.2024 397

B klasa: Czarni rozgromieni, Kuźnia II z pierwszym zwycięstwem

W zaległym spotkaniu 5.kolejki legnickiej B klasy gr. IV, Kuźnia II Jawor pokonała Czarnych Golanka Dolna 7:1 i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie. Zdobyte dzisiaj trzy punkty pozwoliły jaworzanom awansować w tabeli z czternastego na trzynaste

Przez zdecydowaną większość czasu na boisku przeważali jaworzanie, którzy zdecydowanie lepiej operowali piłką. Swoją wyższość udowodnili w 19 minucie, kiedy to Michał Dudkowski ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał bramkarza Czarnych. Rezerwiści przed zmianą stron nie zdołali już podwyższyć prowadzenia.

W przerwie na boisku zameldował się na boisku Marcin Dudek. Wniósł on sporo ożywienia w poczynania gospodarzy, którzy co chwila gościli w polu karnym Czarnych. Na efekty wejścia Dudka trzeba było czekać do 56 minuty, kiedy to strzałem po ziemi z okolic "szesnastki" zmusił do kapitulacji golkipera przyjezdnych. Pięć minut później było już 3:0. Na listę strzelców wpisał się Dariusz Szeliga, który precyzyjnie uderzył po długim słupku. W 65 minucie ponownie do siatki Czarnych trafi Dudkowski, który kiepskie zachowanie we własnym polu karnym obrońcy Czarnych. 180 sekund później Dudkowski skompletował hattricka. Tym razem umieścił futbolówkę w siatce umieścił wykorzystując zamieszanie podbramkowe po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Na kwadrans przed końcem Mariusz Suchecki podwyższył na 6:0. W 86 minucie Czarni zdobyli bramkę honorową, ale wynik końcowy ustalił chwilę później Dudkowski, dla którego było to czwarte trafienie w tym spotkaniu. Zwycięstwo mogło być jeszcze okazalsze, ale w kilku sytuacjach zabrakło zimnej krwi, precyzji, odpowiedniego wykończenia lub po prostu szczęścia.

Czarni mimo wysokiej porażki i bardzo chaotycznej gry, mieli swoje okazje i zawody wcale nie musiały się zakończyć rezultatem 7:1. Goście byli kilka razy blisko szczęścia głównie po strzałach z dystansu i z rzutów wolnych. Jednak Patryk Borek był na posterunku. Bramkarz Kuźni II w 78 minucie popisał się wspaniałą paradą, gdy wydawało się, że piłka niemal na pewno zatrzepocze w siatce. Zaliczył on także kilka udanych interwencji na przedpolu.

30 września (środa), godz. 16:30 - Jawor (Stadion Miejski)
Kuźnia II Jawor - Czarni Golanka Dolna 7:1 (1:0)
Bramki: Dudkowski 19', 65', 68', 88', Dudek 56', Szeliga 61', Suchecki 75' - ? 86'
Kuźnia II: Patryk Borek - Kacper Zawierucha (Grzegorz Magoń 63'), Marcin Rakszewski (Marcin Dudek 46'), Maciej Kielman, Przemysław Tarnówka, Konrad Fiediurek, Dawid Każarnowicz, Patryk Gwiździał (Mariusz Suchecki 63'), Damian Broniek (Damian Gerasimowicz 63'), Michał Dudkowski, Dariusz Szeliga
Żółta kartka: Patryk Gwiździał (Kuźnia II)
Sędziowali: Piotr Łabędzki (jako główny) oraz Paweł Pęczkowski i Paweł Gurban (asystenci) - Delegatura Legnica