Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

„Alkohol i narkotyki” w powiecie jaworskim

„Alkohol i narkotyki” to kolejne działania, które przeprowadzą jaworscy policjanci. Akcja rozpocznie się jutro, 14 grudnia o wczesnych godzinach rannych i potrwa całą dobę.

Zdjęcie ilustracyjne

Pamiętać należy, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu lub narkotyków stanowi realne zagrożenie dla siebie oraz życia i zdrowia innych użytkowników dróg. Nawet najmniejsza ilość alkoholu czy środków odurzających w organizmie prowadzi do drastycznego zmniejszenia zdolności kierowania pojazdem.

Wzmożone działania pod kątem prowadzenia pojazdów przez kierowców po użyciu alkoholu bądź narkotyków rozpoczną się jutro, 14 grudnia o godz. 6.00. Alkohol i narkotyki w sposób jednoznaczny wpływają negatywnie na cechy psychomotoryczne człowieka, powodują zmiany w postrzeganiu, ocenie zjawisk, sposobie i szybkości reagowania na bodźce, a tym samym ograniczają zdolność do precyzyjnej obsługi maszyn, urządzeń oraz pojazdów. Akcja ta ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatu jaworskiego poprzez zmniejszenie liczby zdarzeń powodowanych przez tę kategorię uczestników ruchu drogowego. W działaniach funkcjonariusze wykorzystają urządzenia do pomiaru użycia narkotyków i alkoholu.

Dodatkowo funkcjonariusze sprawdzą dokumenty wymagane przy kontroli drogowej oraz przestrzeganie przepisów dotyczących stosowania pasów bezpieczeństwa oraz urządzeń do przewożenia dzieci. Policjanci zwrócą uwagę także na stan techniczny pojazdów. Do działań zaangażowane zostaną służby ruchu drogowego oraz prewencji. Skontrolowana zostanie maksymalna liczba uczestników ruchu drogowego.

Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z art.178a§1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
WOŚP 2018
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.