Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

A teraz Monteverdi!

Koncert organowy i kameralny, jaki odbył się w ostatnią niedzielę w kościele p.w. św. Jadwigi w Bolkowie przyniósł uczestnikom wiele niezapomnianych wrażeń.

Fot. materiały prasowe © materiał prasowy

Na początek zabrzmiała bachowska Toccata i Fuga d-moll w wykonaniu Marcina Armańskiego. To był mocny akcent na wejście. Kolejne utwory wykonywali uczniowie Marcina Armańskiego: Agnieszka Karpińska, Tomasz Pasternak i Maciej Roszak.

Nastrojowa Chaconne J.Pachelbela na organy zaczarowała publiczność. Z kolei bachowskie trzy arie w transkrypcji na organy i skrzypce spowodowały, że słuchacze popadli w zadumę nad liryczną muzyką. Następnie romantyczny utwór L.J.A. Lefebure-Welly`ego i znowu romantyczne Ave Maria Franciszka Schuberta na organy i skrzypce. Na finał Preludium c-moll na skrzypce i organy Rheinbergera - paleta barw dźwiękowych. Młodzi wykonawcy przeszli z powodzeniem swój chrzest bojowy, co licznie zgromadzona w kościele publiczność nagrodziła gromkimi brawami. 

Kolejny koncert, tym razem muzyki dawnej, w ramach Bolkowskiego Lata Muzycznego odbędzie się już w najbliższą niedzielę 30 lipca o godz.16.30. Wystąpi Marcin Armański z utworami kompozytorów włoskich XVII wieku. Towarzyszyć mu będą sopranistki Julieta Gonzales z Meksyku i Marzena Korchut-Łykowska solo i w duecie. Koncert będzie poświęcony włoskiemu kompozytorowi Claudio Monteverdiemu, którego 450 rocznica urodzin przypada w tym roku. Wydarzenie muzyczne jest organizowane i finansowane przez Towarzystwo Miłośników Bolkowa. Wstęp wolny. Zapraszamy!

Marek Janas

Przewodniczący TMB

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

add
add25 lipca 2017 o 10:38
to sala koncertowa czy Kościół?
Lubię to! 2

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Więcej wiadomości

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.