Logo Jawor24h.pl
Reklama
Get Adobe Flash Player. Embedded with the help of embed-swf.org.
Przyjdź do Salonu Play w Jaworze

2017 rokiem seniora w Gminie Męcinka – bezpłatna rehabilitacja!

Gmina Męcinka konsekwentnie wspiera seniorów. W 2017 roku oferuje seniorom bezpłatną rehabilitację w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Piotrowicach.

- Szczególnymi grupami naszej społeczności lokalnej są dzieci i seniorzy. Te pierwsze to pełne ufności w człowieka i przyszłość istoty, którym należy zapewnić dobre przygotowanie edukacyjne oraz start na dalsze etapy życia. Seniorzy to natomiast skarbnica wiedzy, doświadczeń i mądrości życiowych. I to właśnie tym grupom społecznym należy zapewnić szczególną ochronę i bezpieczeństwo. Jednym z pierwszych działań obecnego samorządu Gminy Męcinka było uruchomienie pełnowymiarowych bezpłatnych przedszkoli gminnych – to dla najmłodszych. Dla seniorów natomiast od 2015 r. oferujemy wiele działań społecznych i akcji profilaktycznych. W obecnym roku uruchamiamy dla osób w wieku 60+ będącymi pacjentami naszych ośrodków zdrowia bezpłatną rehabilitację w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Piotrowicach – informuje wójt Gminy Męcinka Mirosław Brzozowski.

Seniorom oferujemy bezpłatne zabiegi takie jak laseroterapia, fizykoterapia, elektroterapia, światłolecznictwo, ultradźwięki, magnetoterapia oraz masaże. Przed przystąpieniem do rehabilitacji niezbędne jest uzyskanie skierowania od lekarza podstawowej opieki zdrowotnej przyjmującego w ośrodkach Gminy Męcinka. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Gminnego Ośrodka Zdrowia w Piotrowicach.

- Ale bezpłatna rehabilitacja dla naszych seniorów to nie jedyna oferta skierowana do tej grupy społeczności lokalnej. Wiosną odbędą się badania profilaktyczne pod kątem układu oddechowego (spirometria), natomiast jesienią zaplanowane zostały warsztaty „Jak rozpoznać zawał, jak rozpoznać wylew" oraz „Pierwsza pomoc dla wnuczków – pierwsza pomoc dla dziadków". Odbędą się również spotkania seniorów z naszymi przedszkolakami oraz uczniami - dodaje wójt.

Reklama

Komentarze (0)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
Ostatnie opinie
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.