Logo Jawor24h.pl
Reklama
Wyższa kultura. Bank nowości. - kredyt, pożyczka, konto, lokata - Alior Bank

18 włamań i kradzieży na koncie przestępcy zatrzymanego przez jaworskich policjantów

Policjanci z Jawora zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu.

Zdjęcie ilustracyjne © Zdjęcie ilustracyjne

Ustalenia funkcjonariuszy potwierdziły, że mężczyzna ma na swoim koncie aż 17 włamań. Sprawca kradł z piwnic różne przedmioty, m.in. elektronarzędzi oraz sprzęt RTV. Na sumieniu ma również kradzieże z jednego z marketów budowlanych na terenie miasta. W sumie jego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych. Za czyny, o które jest podejrzany zatrzymanemu grozić może teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do szeregu przestępstw doszło w lipcu tego roku. Nieznany wówczas sprawca wyłamując drzwi lub skoble zabezpieczające kradł z piwnic różnego rodzaju przedmioty. Interesowało go wszystko, co przedstawiało jakąkolwiek wartość. Jego łupem padły więc elektronarzędzia, sprzęt RTV, muzyczny i komputerowy, a także torby podróżne. Włamywacz nie pogardził również ubraniami roboczymi, maszynkami do golenia czy pędzlem do malowania i szpachlówką.
 
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jaworze zajmujący się tą sprawą w wyniku prowadzonych działań ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o te przestępstwa. Okazał się nim 24 - letni jaworznian, który w przeszłości był już notowany za tego typu czyny.  Jak ustalono mężczyzna skradzione mienie od razu sprzedawał przypadkowym osobom. Część z utraconych przedmiotów policjanci już odzyskali.
 
Jaworscy policjanci na chwilę obecną udowodnili podejrzanemu aż 17 różnych włamań. Nie było to jednak wszystko co miał na sumieniu 24-letni jaworznian. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze ustalili ponadto, że mężczyzna dokonał także kradzieży mienia z jednego z marketów budowlanych na terenie Jawora. Na przestrzeni kilku dni, skradł z niego elektronarzędzia, klucze oraz sprzęt budowlany o wartości blisko 2000 zł.
 
24-latek, którego łupem padło mienie o łącznej wartości blisko 10 tysięcy złotych usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Próbował tłumaczyć się policjantom trudną sytuacja materialną.
 
Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Przypomnijmy, ze za kradzież mienia grozi kara do 5, natomiast za kradzież z włamaniem nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
__________________________________
Oficer Prasowy KPP w Jaworze
kom. Kordian Mazuryk
tel. 603 039 942

Reklama

Komentarze (1)


Proszę zachować komentarze zgodne z regulaminem oraz zasadami współżycia społecznego i dobrymi obyczajami.

Zaloguj się, aby korzystać ze wszystkich funkcji komentarzy.

Dowiedz się więcej

jaworzanka
jaworzanka8 października 2017 o 09:42
Brawo POLICJA !
Lubię to! 5

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. jawor24h.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama
MRKS Kuźnia Jawor - KRS: 0000270261
Reklama
Specjalizujemy się w szeroko pojętych Technologiach Internetowych, budujemy m.in. nowoczesne, responsywne strony internetowe i aplikacje webowe. Posiadamy Certyfikaty od Google i IAB Europe oraz od Microsoft Virtual Academy.

 

jawor24h.pl

Największy portal informacyjny w powiecie jaworskim. Znajdziesz tutaj najświeższe informacje, zdjęcia oraz filmy z Jawora i okolic.